LANGUAGES

Hakkımızda

Wetra Ledli Uçak İkaz Lambası


Demos Endüstriyel Sistemler'in tescilli markası olan Wetra uçak ikaz lambaları - mania armatürleri Türkiye` de yaygın olarak kullanılmaktadır. Özellikle gsm operatörlerinin kulelerinde ve yüksek binalarda, köprülerde, vinçlerde, rüzgar türbinlerinde, sanayi tesisi bacalarında sıklıkla kullanılan Wetra LEDli uçak ikaz lambası Türkiye`de lider pozisyondadır.
 
Bunun yanısıra Wetra uçak ikaz lambalarının Orta ve Güney Amerika, Kuzey Afrika, Orta Doğu, Avrupa, Avustralya gibi pazarlara da ihracatı gerçekleştirilmektedir. Yerli üretimimiz olan Wetra LEDli uçak ikaz lambalar, düşük ışık şiddetine ( low-intensity) sahip lambalardır. Bu tür lambalara düşük yoğunluklu uçak ikaz lambası denir.
 
Düşük yoğunluklu uçak ikaz lambası, orta yoğunluklu uçak ikaz lambasıışık şiddeti ( medium-intensity) ve yüksek yoğunluklu / yüksek ışık şiddeti ( high-intensity) uçak ikaz lambası konusunda da İtalyan Luxsolar firmasının Türkiye distribütörüyüz. Luxsolar, dünya çapındaki büyük projelerde ( köprü, gökdelenler, sanayi tesisi / fabrika bacaları gibi alanlarda en çok tercih edilen yüksek teknolojiye sahip markadır.
 
Uçak ikaz lambaları ile olarak www.ucakikazlambasi.com.tr  
sayfamız ile ICAO Annex 14, FAA ve SHGM standartlarına uygun olacak şekilde hangi ışık yoğunluğundaki uçak ikaz lambasının hangi yükseklikte kullanılacağı bilgisini de veriyoruz. Böylelikle uçak ikaz lambası sistemi için gerekli olan danışmanlık hizmetini de müşterilerimize sunuyoruz.
 
        
  

Uçak İkaz lambası Nedir? Nasıl Çalışır?

 

Uçak ikaz lambası sistemi; led, ledlerin bağlı olduğu elektronik kart, polikarbon kapak ve armatürden oluşmaktadır. Armatürler üzerinde bulunan mikro işlemci ve fotosel sensör sayesinde gece ve gündüz algılaması yapılır. Havanın kararmasıyla beraber sistem fotosel kontrollü olarak devreye girer, havanın aydınlanması ile otomatik olarak devreden çıkar.  

Wetra ledli uçak ikaz lambaları hava taşıtları uyarmak için özel olarak tasarlanmıştır. Isıl kaybı yok denecek kadar az olan, 100.000 saatlere varan aktif çalışma ömürlü led ışık kaynakları ile işletme ve bakım açısından büyük avantaj sağlanır. Wetra uçak ikaz lambası 50 Hz frekansta çalışır, çalışma sıcaklık aralığı -40 ° C / +55 ° C ’ dir. Garanti süresi ise 5 yıldır.

 

Uçak ikaz lambası: mania armatürü, mania ışığı armatürü, yüksek yapı uyarı ışığı, uçak ikaz, çakar flaşör lamba diye de adlandırılmaktadır.  

 

Ledli Uçak İkaz Lambasının Kullanım Alanları


Wetra ledli uçak ikaz lambası (hava taşıtları ışıklı uyarı cihazları), her türlü yüksek bina, kule ve tesislerde, başta hava taşıtları olmak üzere tüm ikaz edilmesi gerekli durumlarda, köprülerde, sanayi tesislerinde, yüksek kulelerde, gsm baz istasyonu kulelerinde, enerji nakil hatları (yüksek gerilim) direklerde, monopol ve kafes kulelerde, yüksek yapılarda, rüzgar türbinlerinde ve bayrak direklerinde kullanmak amaçlı tasarlanmıştır.  


Voltaj Seçenekleri


Wetra uçak ikaz lambalarının voltaj seçenekleri:

12v dc, 24v dc, 48v dc, 110v ac, 220v ac ` dirUçak İkaz Lambası Alarm Sistemi


Bu seçenekte kullanıcı, uçak ikaz lambası sisteminin çalışmasını, sistemin kurulu olduğu yerden daha uzak mesafelerden kontrol edilebilmektedir. Kullanıcı sistem üzerinde bulunan hata uyarı çıkışlarını (COM: Ortak, NO: Normalde Açık Kontak, NC: Normalde Kapalı Kontak) kullanarak ihbar alacağı ışıklı veya sesli cihazlara bağlamak suretiyle sistemi kurar. Hata anında sistem alarm göndererek kullanıcıyı uyarır. Bu sayede arızaya kısa sürede müdahale imkanı sağlar.


Wetra Ledli Uçak İkaz Lambası

Çalışma Modları

Flaşörlü ( Yanıp Sönen ) Sistem:

Wetra uçak ikaz lambaları standart olarak dakikada 60 kez yanıp sönecek şekilde üretilir. Daha farklı ışıldaması, daha sık ya da seyrek yanıp sönmesi istenirse gereksinime özel uyarlama yapılabilir. 

Sürekli Yanan Sistem: asd

Bu seçenekte uçak ikaz lambası yanıp sönerek değil, bunun tersine sürekli şekilde yanarak ikaz eder.

 

Montajda Kullanılan Kablolar

Kablo tipleri, kule boyu besleme kaynağı ve hata uyarısı alınacak mesafelere göre değişmekle beraber önerilen kablo tipleri alarmlı uçak ikaz sistemi için 4x1,5 NYY veya LIYCY, alarmsız uçak ikaz sistemi için 2x1,5 NYY veya LIYCY kablo tipleridir. 

 

Mevcut Sertifikalar ve Sağlanan Standartlar

Wetra uçak ikaz lambası CE sertifikasına sahip olup ICAO ANNEX 14, FAA ve Türkiye Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ( SHGM ) standartları ile de uyumludur. Bu sayede hem Türkiye'de hem de dünya genelinde farklı ülkelerde Wetra uçak ikaz lambası kullanmak mümkündür.
   


web tasarım grimor