LANGUAGES

Uçak İkaz Lambası ve Deniz İkaz Lambası

Ledli Uçak İkaz Lambası ve Deniz İkaz Lambası

Ledli Uçak ikaz lambaları (yüksek yapı uyarı ışığı),  genel olarak yüksek yapıları (binaları, köprüleri, kuleleri vb.) görünür hale getiren ve hava taşıtlarına karşı bu yapıları güvenli kılan ışık kaynağı ve armatürden oluşan uyarıcı sistemlerdir.

Uçak ikaz lambası; sıklıkla yüksek binalarda, baz istasyonu ve tv/radyo kulelerinde, sanayi tesislerindeki yüksek noktalarda kullanılır. Deniz trafiğinde oluşabilecek tehlikelere karşı da deniz araçlarını ve limanları / marinaları / mendirekleri görünür hale getiren deniz ikaz lambaları / gemi ikaz lambaları günümüzde yoğun olarak kullanılmaktadır. Deniz ikaz lambalarında uluslararası standartları belirleyen otorite IALA (Uluslar arası Deniz Seyir Yardımcıları ve Fener Otoriteleri Birliği)`dir.

Uçak ikaz lambası konusunda dünya standartlarını belirleyen kurum, ICAO (Uluslararası Sivil Havacılık Organizasyonu)’dur. Binanın, kulenin, vinç ve rüzgar türbinin, enerji nakil hattının yüksekliğine göre farklı şiddet ve adetlerde uçak ikaz lambalarının kullanılması gerekmektedir.

Günümüzde, hava taşımacılığının ve hava trafiğinin giderek artması nedeniyle uçak ikaz lambası kullanımı önem kazanmıştır. Yüksek yapılar ile havaalanı koridoru dahilinde en fazla yükseklikteki yapılar için belediyeler, imar yönetmeliği uyarınca uyarı / ikaz lambasını bir zorunluluk olarak talep edebilmektedir.

ICAO standartlarına ve genel kullanıma göz önüne alındığında uçak ikaz lambaları başlıca kırmızı renktedir. Bununla beraber beyaz, sarı, yeşil ve mavi renkler de kullanılmaktadır. Genel olarak uçak ikaz lambaları sistem içinde yer alan fotosel özelliği ile karanlığı algılayarak çalışmaya başlar ve yaygın olarak flaşlı ( yanar – söner) model tercih edilir.

Son yıllarda hızla gelişen led teknolojisinin, uçak ikaz lambalarında da kullanılması, bu uyarıcı sisteme 100.000 (yüz bin) saatlere varan uzun kullanım ömrü, yüksek ışık şiddeti ve düşük enerji tüketimi, ısıl farklardan etkilenmemesi gibi üstünlükler sağlamıştır. Bu nedenlerle led teknolojisini kullanarak ledli uçak ikaz lambaları üretiyoruz.
 
Uçak ikaz lambası: mania armatürü, mania ışığı armatürü, flaşörlü ışıldak, yüksek yapı uyarı ışığıuçak ikaz, çakar flaşör lamba diye de adlandırılmaktadır. 
 
Ledli Uçak ikaz lambaları fiyat ve teslimat bilgileri vb. sorularınız için web sitemizdeki "iletişim" bölümündeki bilgiler ile bizlere ulaşabilirsiniz.
 
Firmamız ayrıca, ICAO`nun candela ( kandela ) seviyesi kriterlerine göre düşük yoğunluklu uçak ikaz lambası (low intensity), medium intensity uçak ikaz lambası ( orta yoğunluklu ışık şiddeti) ve high intensity uçak ikaz lambası  ( yüksek yoğunluklu ışık şiddeti ) konusunda İtalyan Luxsolar firmasının Türkiye distribütörüdür. Luxsolar, ileri mühendislik ve yüksek teknoloji ürünü ledli uçak ikaz lambaları sunan ve ısınma sorunu ve rüzgar yükü gibi konuları çözmüş bir dünya markasıdır.
 
Online olarak Wetra ledli uçak ikaz lambası satın almak için Teknikcihazlar.com`u ziyaret edebilirsiniz.
 

Uçak İkaz Lambalarının Yaygın Kullanım Alanları
Hava limanları
Helikopter pistleri
Otobanlar / karayolları
Gsm baz istasyonları kuleleri
Tv / radyo yayın kuleleri
Yüksek binalar / gökdelenler / yüksek residence ve plazalar
Enerji nakil hatları / yüksek gerilim direkleri
Büyük boyutlu iş makinaları
Vinçler
Rüzgar türbinleri
Dağlık bölgeler ve yüksek tepeler / zirveler
Rüzgar türbinleri
Köprüler / geçitler
Sanayi tesisleri ve tehlikeli /patlayıcı madde içeren tesisler

Deniz İkaz Lambalarının Yaygın Kullanım Alanları

Limanlar
Barınaklar
Marinalar
Rıhtımlar
Balık çiftlikleri
Şamandıralar
Kayalıklar
Gemiler ve her türlü deniz taşıtları

web tasarım grimor